Wróc do strony głównej

DREZNO, ZŁOTA PRAGA i ADRSPACH 

Praga to miasto położone w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych  zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi ozdobami, dachami, wykończeniamii, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. Nad wszystkim zaś dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów.

Adrspach to jedno z najpiękniejszych skalnych miast Europy. Malownicze szlaki biegną wśród potoków, wodospadów i przede wszystkim skał o niezwykle fantazyjnych kształtach i ciekawych nazwach np. Głowa Cukru, Fotel Karkonosza i inne. Skały wyłaniają się z lasu, który tworzy naturalną scenografię. Wędruje się tu także przez ogromny kanion wydrążony przez rzekę Metuję.

W programie:  Zbiórka uczestników i wyjazd w godzinach nocnych, ok. godz.1,00.

Dzień 1

- przyjazd do Drezna, przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, Zwinger- (Galeria Malarstwa Starych Mistrzów, Zbiory Porcelany, Gabinet Matematyczno-Fizyczny) perła saksońskiego baroku.

- zwiedzanie największego obrazu na świecie wykonany z miśnieńskiej porcelany przedstawiający władców Saksonii tzw. Fuerstenzug, katolicki kościół Św. Trójcy zwany dworskim, Langer Gang - miejsce turniejów rycerskich, Frauen Kirche - protestancki kościół, symbol odbudowującego się Drezna. 

- przejazd do Pragi 

- zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

- śniadanie.

- zwiedzanie z przewodnikiem miasta – Hradczany: Zamek Praski, Katedra św. Wita, Ogrody Królewskie, Pałac Królewski, Złota Uliczka, Strahovski klasztor, Mala Strana: kościół św. Mikołaja, Most Karola. 

- spacer po dzielnicy żydowskiej - Józefów,

- powrót do hotelu, obiadokolacja, późnym wieczorem przejazd do centrum wystawowego ze słynną Fontanną Krizikovą - spektakl „Światło i Dźwięk”(fakultatywnie)

- nocleg.

Dzień 3

- śniadanie,

- dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Plac Wacława, spacer po Rynku Starego Miasta, tańczący dom, oglądanie: Parlamentu, Muzeum Narodowego, ratusza staromiejskiego z zegarem „Orloj”, pałacu Goltz-Kinskych i kościoła Tyńskiego, pomnika Jana Husa, Nowego Ratusza,

- przejazd autokarem do ADRSPACH – skalnego miasta .

- wyjazd do Polski w godz. popołudniowych

Dzień 4

Powrót do Polski w godzinach porannych.

CENA: 590 PLN/os

Cena obejmuje: - 2 noclegi w hotelu ( w pokojach 2,3, – osobowych z łazienkami) - 2 śniadania - bufet, 2 obiadokolacje - bufet - opiekę przedstawiciela biura i przewodnika w Dreźnie, Pradze i Adrspach - przejazd komfortowym autokarem ( nagłośnienie, Klimatyzacja, wc), ubezpieczenie Europejskie

Cena nie obejmuje: - biletów wstępu w: Dreźnie Pradze i Adrspach ok. 600Kc, 14 EURO

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Biuro Turystyki i Transportu Sztadex-Tourist ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn, tel. 89541-08-79, tel.508 273789

www.sztadex-tourist.pl e-mail: sztadex-tourist@o2.pl

Wpis do rejestru organizatorów nr 5/2007, Gwarancja ubezpieczeniowa AXA