Wróc do strony głównej
Monachium - Oktoberfest
 
Cena od 199 zł / osoba
 
W cenie zapewniamy:

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

Program ramowy:

1 dzień:

Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd nocny przez Niemcy.

2 dzień:

Poranny przyjazd do Monachium i krótkie zwiedzanie stolicy Bawarii. W programie m.in. Katedra Frauenkirche z XV w., Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów (obiekty zwiedzane z zewnątrz).  Od godzin południowych zapraszamy do udziału największym na kuli ziemskiej święcie piwa – słynnym Oktoberfest.

Oktoberfest to rewelacyjna zabawa w bawarskim stylu, przepełniona piwem, śpiewem i tradycyjnymi potrawami. Świętowanie odbywa się na wolnym powietrzu, gdzie przy długich drewnianych stołach i ławach spożywane są ogromne ilości złocistego napoju (podobno ok. 5 mln. litrów rocznie). Tradycyjnie  początek ma miejsce pod ratuszem skąd przechodzi tradycyjny pochód na czele z burmistrzem miasta i dziewczyną w charakterystycznym stoju i z kuflem w dłoni. Na każdym kroku spotykamy ogródki piwne i wielkie namioty, w których piwo podawane jest tylko w litrowych kuflach zwanych Mass. Symbolem imprezy są również bawarskie kelnerki w tradycyjnych strojach, które przyciągają nie tylko męskie spojrzenia. Ich siła i sprawność, dzięki którym są w stanie przenosić wiele litrowych kufli słynne są na całym świecie. Najwięcej osób podczas Oktoberfest odwiedza piwne namioty. Każdy namiot posiada własnego gospodarza lub reprezentuje konkretny browar. Podawany jest w nich tylko jeden gatunek piwa. Liczba miejsc siedzących w największych halach dochodzi nawet do 10 tysięcy. Swoje namioty może wystawiać tylko sześć monachijskich browarów z długimi tradycjami warzenia piwa, spełniającymi normy Bawarskiego Prawa Czystości ustanowionego jeszcze w 1487 roku. Są to Spaten-Franziskaner-Braeu, Augustiner, Paulaner, Hacker-Pschorr, Hofbreau, Loewenbreau.

Zbiórka w godzinach wieczornych  i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

3 dzień:

Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.

 

Organizator nie zapewnia biletów wstępu do płatnych stref Oktoberfest. Konsumpcja w trakcie festiwalu we własnym zakresie..

 

Praga - Festiwal Światła   

 

Cena od 79 zł/ osoba

 
W cenie zapewniamy:
 • przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD)
 • zwiedzanie według programu,
 • opieka pilota,

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • opłata administracyjna i parkingowa 10 eur/os. - płatne obowiązkowo w autokarze
 • ubezpieczenie KL/NNW - 10 zł/os. 


Program ramowy:
1 dzień: Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd nocny przez Polskę, Czechy. 

2 dzień: Przyjazd do Pragi około południa, rozpoczęcie zwiedzania miasta. W programie m.in. Most Karola, Stare Miasto.Na staromiejskim rynku zobaczymy: ratusz z Orlojempomnik Jana Husa, kościół Matki Bożej przed Tynem. Dla chętnych zwiedzanie kompleksu Zamku Królewskiego na Hradczanach (dodatkowo płatne). Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na SIGNAL LIGHT FESTIVAL. Zbiórka w późnych godzinach wieczornych i wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

3 dzień: Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce. 

PRAGA LIGHT FESTIVAL SIGNAL:W tym roku po raz drugi w Pradze zagości festiwal światła. Prague Light Festival Signal odbędzie się w dniach od 16 do 19 października 2014. Podczas imprezy zabytkowe budowle praskie rozświetlą prezentacje audiowizualne, zostanie zastosowany tzw. mapping. Na gości czekają również niezwykłe  koncerty i przedstawienia na Rynku Starego Miasta.  Festiwal będzie obfitował prawdziwie zachwycjące spektaklem świetlne, które będzie można podziwiać przez cztery dni w godzinach od 19:30 do 23:30. 

 

Budapeszt - Cafe Festiwal  

 

 

W cenie zapewniamy:
 • przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, DVD, WC, barek)
 • zwiedzanie wg programu  
 • opiekę pilota 

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NNW - 10 zł/os.
 • opłata organizacyjno-lokalna (płatne w autokarze) - 10 euro/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 40 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 10 pln/os.


Program ramowy:
Biuro podróży Funclub zaprasza na październikowy City Break w jednym najpiękniejszych miast Europy - Budapeszcie. Podczas tego weekendowego wyjazdu zatopimy się w przepiękne uliczki stolicy Węgier, przespacerujemy się wyjątkowym nadbrzeżem Dunajau, zobaczymy m.in. wyjątkowy Zamek Królewski, Baszty Rybackie, Bazylikę Św. Stefana oraz symbol miasta – Parlament. Po zwiedzaniu miasta przyjdzie czas na doznania kulturalne i kulinarne. Do dyspozycji gości znajdziemy setki nastrojowych kawiarenek, pubów i restauracji serwujących wyjątkowe, węgierskie specjały. 

Wszystkich pasjonatów sztuki nowoczesnej czekają niesamowite atrakcje związane z odbywającym się w tym czasie CAFE FESTIVAL BUDAPEST , który jest jednym z czołowych europejskich przeglądów sztuki współczesnej (wcześniej znany jako Festiwal Jesienny). Dziesiątki występów ulicznych – spektakli teatralnych, przedstawień tanecznych, wystaw, koncertów, seansów filmowych itp. Wszystkie plenerowe widowiska organizowane w czasie festiwalu można obejrzeć zupełnie za darmo!

Oficjalna strona festiwalu wraz z programem - http://www.cafebudapestfest.hu/


1 dzień - piątek 
Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd na Węgry 
2 dzień - sobota 
Poranny przyjazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta (Buda,Pest). Czas wolny do dyspozycji gości w centrum Budapesztu. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. 
3 dzień - niedziela 
Powrót do miast wyjazdowych