Wróc do strony głównej

Program ramowy:

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach rannych. 

2 dzień - przyjazd na nocleg na Costa Brava/ Costa del Maresme w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu***, nocleg. 

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Saragossy, gdzie zobaczymy: most rzymski, sanktuarium maryjne z Bazyliką Santa Maria del Pilar oraz Aljaferię z pałacem królów mauretańskich. W godzinach popołudniowych przejazd na nocleg w okolicach Madrytu, zakwaterowanie w hotelu**/***, nocleg. 

4 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Madrytu, gdzie zobaczymy: Plaza Mayor ze statuą króla Filipa II, Pałac Królewski,Stare MiastoMuzeum El Prado. Z Madrytu przejedziemy na zwiedzanie Toledo, dawnej stolicy Hiszpanii. Toledo to miasto trzech kultur i religii z zabytkami odzwierciedlającymi wpływy kultury arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Zobaczymy:Katedrę, Synagogę oraz Kościół św. Tomasza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg. 

5 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd na zwiedzanie Fatimy. W ośrodku kultu maryjnego odwiedzimyBazylikę de Rosario, Kościół Trójcy Przenajświętszej oraz Kaplicę Objawień konsekrowaną przez Papieża Jana Pawła II w 1982 r. Istnieje możliwość udziału w wieczornej procesji maryjnej. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 

6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd na zwiedzanie LizbonyKatedra, Bazylika św. Antoniego, Wieża Belem oraz Pomnik Odkryć Geograficznych. W godzinach południowych przejazd na Cabo da Roca, najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg. 

7 dzień - po śniadaniu Przejazd na zwiedzanie Sewilli; w programie: Katedra z wieżą La Giralda, Stare Miasto - Santa Cruz, Alkazar, Plac Hiszpański. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Granady, zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd do Albaicin – dawnej dzielnicy arabskiej oraz Wieczór Flamenco - pełen ekspresji andaluzyjski show w cygańskich grotach na wzgórzu Sacromonte, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie Granady Alhambry, gdzie zobaczymy: Pałac i Ogrody sułtana Genarlife, Kaplicę i mauzoleum z grobami Królów Katolickich. Po zwiedzaniu przejazd do Walencji, zakwaterowanie, nocleg. 

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie Walencji. W programie zwiedzania: Bazylika Królowej Opuszczonych, Katedra, Giełda Jedwabiu. W dalszej części programu wizyta w dzielnicy przyszłości, sztuki i nauki zwanej Calatravą, następnie przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, zakwaterowanie, nocleg. 

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie BarcelonySagrada Familia, Stare Miasto, Las Ramblas, port. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. 

12 dzień - przyjazd do Polski w godzinach nocnych. 

W cenie zapewniamy:

Dodatkowo płatne obowiązkowo:


Dodatkowo płatne opcjonalnie:

Zakwaterowanie:

Hotel*** - w trakcie pobytu na Costa Brava/ Costa del Maresma zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV.
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach**/*** położonych na peryferiach miast.

Wyżywienie:
W cenie 9 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze. 
 
Transport:

Transport autokarem trwa około 24 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Przyjazd do Hiszpanii w okolicach godziny 14:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następującego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.