Wróc do strony głównej

Program:

Małe grupy (do 10 osób) pozwalają skupić się na tych zagadnieniach, które najbardziej interesują Młodych Fotografików. Wszystkie zajęcia programowe są dostosowane do wieku, umiejętności i potrzeb poznawczych Naszych Uczestników.

..::Fotografia cyfrowa::.. - to typ fotografii, który w rewolucyjny sposób zmienił podejście do robienia zdjęć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Uczestników obozów fotograficznych z lat ubiegłych, cały obóz poświęcimy fotografii cyfrowej. Nauczymy Cię, jak w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje ten typ fotografii, a także pokażemy, jakie niesie ze sobą ograniczenia. Do dyspozycji w czasie trwania całego obozu będą wysokiej jakości aparaty cyfrowe. Mimo tego prosimy również o zabranie własnego sprzętu fotograficznego.

..::Kreatywny fotograf::.. - nie każdy fotograf jest artystą. Aby natchnąć swoją duszę najpierw trzeba nauczyć się dostrzegania piękna świata przyrody, ludzi, obrazów codziennego życia. Na zajęciach sporo uwagi poświęcimy szukaniu inspiracji i tematu w najbliższym otoczeniu, skupimy się na kształtowaniu wrażliwości na piękno, estetyce i koncepcie. W programie: ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczość, ćwiczenia manualne i spacer poszukiwaczy inspiracji.

..::Techniczne aspekty wykonywania zdjęć::.. - co to jest przysłona, ogniskowa, jaką czułość ISO dobrać do fotografowania w konkretnych warunkach? Wiesz już do czego służy migawka? Jak zrobić zdjęcie w środku nocy bez lampy błyskowej? Jak sfotografować rybę w jeziorze? Na obozie znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych nurtujących Cię pytań. Techniczne podstawy wykonywania zdjęć i obsługa aparatu cyfrowego z możliwością manualnej zmiany parametrów nie będą już tajemnicą.

..::Nauka kompozycji::.. - prawidłowa kompozycja kadru, odpowiedni plan fotografowanego obiektu, mocne punkty i linia kadru. Uczestnicy dowiedzą się, co to jest złoty podział kadru, jak linie występujące w naturze wzmagają lub obniżają dynamizm zdjęcia. W programie również liczne ćwiczenia z kompozycji otwartej i zamkniętej.

..::Studio fotograficzne::.. - dzięki zajęciom w przenośnym studio można nie tylko nauczyć się jego umiejętnej obsługi,
ale i poznać smak pracy w agencjach reklamowych. Nasi Uczestnicy wykonają kilka tematycznych sesji fotograficznych, będą autorami portfolio, dowiedzą się jak współpracować z modelkami i modelami, poznają tajniki pracy z blendą, lampami studyjnymi oraz sofboxem.

..::Komputerowa edycja zdjęć::.. – zajęcia w pracowni komputerowej pozwolą poznać możliwości, jakie niesie ze sobą komputerowa edycja zdjęć. W programie: przygotowywanie zdjęć do laboratorium cyfrowego, obsługa najpopularniejszych programów fotograficznych i edytorskich, profesjonalna oprawa zdjęć (czyli passparteau), drukowanie zdjęć na papierze fotograficznym.

..::Plenery fotograficzne::.. – malownicze Mazury latem stwarzają wymarzone warunki do wypraw z aparatem. Plenery fotograficzne - dzienne i nocne – to fascynujące i często zaskakujące przygody. Uczestnicy wezmą udział w kilku tematycznych plenerach (m.in. z uśmiechem przez świat, cuda natury, portret człowieka z pasją).

..::Fotoświat::.. – czyli fascynujące elementy historii fotografii, nowinki techniczne, cenne triki znanych fotografików, analiza stylów fotografii, filmy dokumentalne, najlepsze galerie, a także fotoreportaże. Uczestnicy Obozu Fotografii Cyfrowej będą również tworzyć fotorelacje z najciekawszych wydarzeń życia obozowego Interkampu.

..::Zajęcia otwarte::.. – Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego Naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będą mogli zobaczyć, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób można zasmakować nieznanej dziedziny sztuki, aktywnie odpocząć, a nawet odkryć nową pasję na całe życie.

..::Pokaz finałowy::.. – zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. W ostatni wieczór obozu, podczas kilkugodzinnego przeglądu poszczególne obozy prezentują rezultaty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, a zaproszenia otrzymają ich Rodzice i Znajomi, a także media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, pokazy mody i spektakle (tworzone przez Uczestników pod czujnym okiem Instruktorów).

Każdy pokaz finałowy jest niepowtarzalnym i szalenie ważnym wydarzeniem kulturalnym. Zadziwia konceptami artystycznymi, wysokim poziomem umiejętności Uczestników i niezwykłą atmosferą.

Podczas gali finałowej Kadra Interkamp przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie, dla Uczestników wyróżniających się Pasją i zaangażowaniem.

Pakiet – każdy Uczestnik otrzymuje pakiet Interkamp zawierający T-shirt, pendrive ze smyczką, opaskę na nadgarstek oraz płytę dvd z pokazem finałowym.

Uwaga! Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

 

Co zabrać:

Aparat fotograficzny – najlepiej z manualną zmianą parametrów, a także mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

...::::TERMINY,CENA::::....

 

2199 PLN/os

2199 PLN/os

2199 PLN/os

 

..:: Cena obejmuje ::..

Zakwaterowanie ( 11 noclegów ), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), VAT.


..:: Cena nie obejmuje ::..

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.