Wróc do strony głównej

Obóz Traperów wiek: 7 - 18 lat

Program:

Wszystkich kochających góry i przyrodę zapraszamy w Tatry. Program obozu realizowany jest w formie wędrowno – pobytowej, często wyruszamy na wędrówkę niemal na cały dzień, wieczorem wracając do miejsca zakwaterowania. Przemieszczamy się pieszo, korzystamy z publicznego transportu lub busów/autokarów. Trasy naszych wędrówek są dostosowywane do możliwości Uczestników.

Dzień 1:
Przejazd do miejsca organizacji imprezy. Zakwaterowanie. Podział na grupy. Ciepła kolacja. Zajęcia integracyjne.

Dzień 2-9:
Realizacja bogatego programu.


..::Góry::.. Wyruszymy nad Morskie Oko – najpiękniejsze i największe jezioro tatrzańskie, przejdziemy trasą Pod Reglami, wybierzemy się w Dolinę Kościeliską oraz wjedziemy na Gubałówkę. Dla starszych i wytrawniejszych piechurów w planie zdobycie Giewontu lub Kasprowego Wierchu. Na szlakach towarzyszyć nam będą “hiciarskie” piosenki na wędrówkę, śpiewane ze śpiewnika obozowego.

..::Tatrzańskie jaskinie::.. Odwiedzimy jaskinię Mylną (częściowo) i Raptawicką lub Obłazkową.

..::Survival::.. Rozbijemy obozowisko i spędzimy jedną noc pod namiotami, ogrzewając się przy ognisku. Góry nauczą nas samodzielności – przygotujemy swoje mini niezbędniki górskie i nauczymy się podstawowych zasad survivalu – przetrwania w trudnych warunkach, podstawy pierwszej pomocy oraz rozpalanie ogniska przy użyciu krzesiwa.

..::Moce Magiczne::.. Poznamy podstawy mineralogii, tajemniczą moc kamienia oraz pismo runowe.

..::Orienteering::.. Nauczymy się czytać mapy topograficzne i korzystać z kompasu, spróbujemy przygotować swój własny kompas i mapę.

..::Projekty::.. nagramy film „dokumentalny” z jednej z wypraw górskich, oparty na napisanym przez nas scenariuszu. Stworzymy także serię żywych pejzaży górskich, którymi następnie pochwalimy na facebook'u lub picasa'ie. Zrealizujemy projekty plastyczne, angażujące kilka osób.

..::Spotkanie z Ratownikiem TOPR::.. Zdobędziemy praktyczną wiedzę pomagająca poruszać się w terenie górskim.

..::Zwiedzanie Zakopanego::.. m.in.: Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zdobycie Gubałówki, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kaplica w Jaszczurówce i skocznie narciarskie, eksploracja Krupówek.

..::Żywym muzeum::.. „Pod Kuźniczym Młotem”: wyrób masła w kiernickach, przebieranie uczestników w góralskie stroje, film o przyrodzie Tatr.

..::Zwyczaje i kultura ludowa::.. specjały kuchni góralskiej w tym oscypki i bryndza prosto od bacy; przyroda Tatr, legendy góralskie i tradycje ludowe Podhala; góralskie tańce i śpasy.

..::Aktywnie::.. podchody z zadaniami i niespodziankami; przygotujemy „janosikową zasadzkę”.

..::Rekreacja::.. zawody i rozrywki sportowe na wesoło; dyskoteka; karaoke; teleturnieje; ognisko z kiełbaskami.

..::Wyjazd na kąpielisko Szymoszkowa::.. największy w Polsce zbiornik z wodą geotermalnie podgrzewaną, z atrakcjami typu grzybek wodny, kaskada.

..::Wieczór w Góralskie Izbie u Gąsiennicy::.. pogadamy w gwarze góralskiej, poznamy ludowe instrumenty i tradycje.

..::Plan B::.. W przypadku niepogody nie będziemy się nudzić – zagramy w tabu, kalambury, opracujemy projekt jedynego w swoim rodzaju pojazdu oraz stworzymy komixy – także w wersji na stronę www.

..::Pamiątka::.. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę organizatora, zeszyt zadań trapera oraz płytę z pamiątkowymi zdjęciami i filmami z obozu.

Dzień 10:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Uroczyste pożegnanie. Rozdanie prowiantu na drogę. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie imprezy.

Atrakcje fakultatywne:
(Realizowane przy min. 10 (lub w przypadku wyjazdu na Słowację - 20) osobach chętnych)

Aqua Park ze zjeżdżalniami (najdłuższa i najwyższa ma długość 165 metrów), wodą termalną i bąbelkami w jaccuzi + 45 PLN /os.

Wyjazd na Słowację – do kompleksu Tatralandia i do najpiękniejszej Słowackiej Jaskini – Jaskini Svobody (zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim). Trzy godziny w Tatralandii – aquaparku z widokiem na najwyższe partie Karpat. W kompleksie 29 rodzajów ślizgawek wodnych i różnych zjeżdżalni, 14 basenów (z czego 9 termalnych) i innych atrakcji wodnych. Wymagany paszport lub dowód osobisty. Cena 65 PLN/os. + 15 Euro/os

Zorbing – szalone turlanie w ogromnej kuli + 45,00 PLN/os.

Ścianka wspinaczkowa – próba sił dotarcia do wysoko postawionego celu, w uprzęży, z asekuracją + 30,00 PLN/os.

Park linowy – nie lada wyzwanie, pokonanie trasy zawieszonej ponad ziemią + 40,00 PLN/os.

Tyrolka – świszczący zjazd w szalonym tempie + 30,00 PLN/os.

Quady 4x4 – czy na czym polega urok jazdy na tzw. wszędołazach +50 PLN/os.

Co zabrać:

Wszyscy Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną i wypełnioną kartę Uczestnika obozu, nieprzemakalną kurtkę i ciepły sweter (lub polar), dres, strój kąpielowy, ręcznik, co najmniej dwie pary butów sportowych, klapki, strój sportowy, mały plecak na wycieczki, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny z filtrem. Mile widziane latarki. Osoby chcące wyjechać na Słowację – obowiązkowo paszport lub dowód osobisty.

...::::TERMINY, CENA::::....

999 PLN/os

 1050 PLN/os

1050 PLN/os