Wróc do strony głównej

Obóz Przygody na Jurze

Program:

..::Podstawy wspinaczki::.. – swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie będzie można spróbować wspinając się po najciekawszych skałach Jury. Każdy Uczestnik, jak prawdziwy alpinista, będzie mógł wspiąć się na drogi o różnej trudności, poczynając od najprostszych, a kończąc na drogach, którymi nie pogardziłby nawet wytrawny wspinacz. Zajęcia są całkowicie bezpieczne - Instruktorami są osoby z odpowiednimi uprawnieniami, a sprzęt asekuracyjny posiada wszelkie wymagane atesty.

..::Zajęcia linowe::.. - Uczestnicy będą m.in. budować i pokonywać mosty linowe nad przepaściami, zjeżdżać ze skał, spróbują wychodzenia po drabince alpinistycznej oraz wspinaczki w kominie. Posłuchają opowieści instruktorów o zasadach postępowania w górach, nauczą się podstawowych węzłów. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

..::Terenoznawstwo i orienteering::.. - to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map oraz posługiwania się kompasem. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

..::MAX Paintball::.. - to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem.

..::Zamki i warownie::.. - Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się często krainą Orlich Gniazd. Takim mianem określano, bowiem liczne piastowskie budowle obronne - stare warownie i legendarne zamki. Dziś już w większości są w ruinie, ale nadal malowniczo wtapiają się w krajobraz wapiennych skałek jurajskich. Z pewnością kryją się w nich zaskakujące tajemnice. Na Uczestników czekają wyprawy w poszukiwaniu historii Orlich Gniazd.

..::Speleologia::.. - eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto - widok wspaniałych form naciekowych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną Kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

..::Rowery::.. – Jura to świetne miejsce również do uprawiania turystyki rowerowej. Urozmaicone i malownicze trasy dają wiele fantastycznych możliwości. Wybierzemy się na krótką przejażdżkę, podczas której zwiedzimy ciekawe miejsca i lepiej poznamy tę piękną okolicę.

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::.. - Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, czy nogę, jak postępować w przypadku omdlenia.

..::Zajęcia integracyjne::.. - specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla młodzieży. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Oprócz wspomnianych już atrakcji Uczestnicy będą brać udział w zajęciach ogólno sportowych - turnieju gry w siatkówkę czy piłkę nożną oraz w pasjonujących grach terenowych. Czekać na nich będą również wycieczki na basen lub nad zalew, dyskoteki, gry i zabawy.

..::Przygoda IN ENGLISH, EN ESPAGNOL, AUF DEUTSCH::..
Dla wszystkich tych, którzy chcą przeżyć niepowtarzalną przygodę w świecie skał i jaskiń, a przy okazji podszkolić się z języka angielskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego proponujemy wersję obozu przygody właśnie w tych językach. Z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! To unikalna możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Zapewniamy nauczycieli, którzy będą starali się zachęcić Uczestników do używania języka obcego podczas codziennych zajęć. Obóz polecany także obcokrajowcom nieznającym języka polskiego. Wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie komunikatywnym.

Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

 

Co zabrać:

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych i jaskiń, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

....:::::TERMINY, CENA:::::....

1899 PLN/os

1899 PLN/os

1899 PLN/os

..:: Cena obejmuje ::..

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł ), VAT.


..:: Cena nie obejmuje ::..

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.