Wróc do strony głównej

GDAŃSK, GDYNIA i HEL-FOKARIUM

Wyjazd z Olsztyna: godzina 700

W programie:

Dzień 1

  • spacer po Gdańskiej Starówce,gdzie zobaczyć można: Długi Targ, fontanna Neptuna  Ratusz, Żuraw, Brama i ulica Mariacka,
  • wizyta w fabryce cukierków (dla każdego słodki upominek na drogę), jedynej i najmniejszej w Polsce manufakturze tworzącej słodycze w oparciu o technologię XVII wieku, w połączeniu z sercem i miłością do „CIUCIU". Tylko tam produkuje się w Polsce karmelki bez pomocy maszyn. Obecnie jest to ósmy w Europie tego typu zakładem produkcyjnym. Produkcja słodyczy odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta, na podstawie ściśle określonej technologii obowiązującej małe manufaktury wieku XVII i XVIII.
  • do wyboru zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. Jest to miejsce szczególne, bowiem na obszarze około 120 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Niewątpliwą atrakcją Gdańskiego ZOO jest "Kolejka Retro" - pojazd, którym można odbyć jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po Ogrodzie, podziwiając jego najpiękniejsze zakątki, zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt. lub wizyta w gdyńskim Oceanarium, niezwykłym miejscu, otoczonym morzem ze wszystkich stron gdzie można spotkać ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata. Ciekawe ekspozycje pozwalają obserwować, dotknąć i uczyć się o życiu w morzach i oceanach.
  • obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

  • przejazd na Hel,
  • wizyta w Fokarium części Stacji Morskiej  - naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizowany jest  projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych  w rejonie południowego Bałtyku, obecnie jest 6 fok, 2 samce i 4 samice,
  • zwiedzanie Muzeum Obrony Wybrzeża zajmuje dwa największe obiekty na terenie dawnego Rejonu Umocnionego Hel - symbolu nieugiętej obrony przed niemiecką agresją. Są to pozostałości monstrualnej baterii niemieckiej 406 mm. Podziwiać można między innymi oryginalne pomieszczenia bunkrów Baterii, historię obrony Półwyspu Helskiego, słynne tragedie morskie.

Powrót do Olsztyna: około godziny 2100.

 

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 217,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 199,00 PLN/os

 

 

Cena zawiera:

-         Przejazd autokarem,

-         ubezpieczenie,

-         opiekę przedstawiciela biura i przewodnika,

-         bilety wstępu,

-         1 nocleg,

-         1 śniadanie, 1 obiadokolacja.

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.


Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail:  sztadex-tourist@o2.pl