Wróc do strony głównej

GDAŃSK,SOPOT i GDYNIA

 

Wyjazd z Olsztyna około godziny 6:30

W programie:

  • spacer po Gdańskiej Starówce, gdzie zobaczyć można: Długi Targ, fontanna Neptuna  Ratusz, Żuraw, Brama i ulica Mariacka,
  • wizyta w fabryce cukierków (w przypadku, gdy jest udostępnione zwiedzanie), jedynej i najmniejszej w Polsce manufakturze tworzącej słodycze w oparciu o technologię XVII wieku, w połączeniuz sercem i miłością do „CIUCIU". Tylko tam produkuje się w Polsce karmelki bez pomocy maszyn. Obecnie jest to ósmy w Europie tego typu zakładem produkcyjnym. Produkcja słodyczy odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta, na podstawie ściśle określonej technologii obowiązującej małe manufaktury wieku XVII i XVIII.
  • spacer po Molo w Sopocie, najdłuższym  drewnianym obiekcie w Europie.
  • spacer po Skwerze Kościuszki, jednym z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez. Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie.
  • zwiedzanie okrętu „Błyskawica”, jednego z najpiękniejszych okrętów w swojej klasie. Ten polski niszczyciel zbudowano 1935-36 w Wielkiej Brytanii. Od 1976 roku - muzeum, jedno z nielicznych obok AURORY, WAZY czy VICTORY. Oprócz uzbrojenia widocznego na pokładzie, można poznać w jej wnętrzu tradycje Polskiej Marynarki Wojennej.
  • odkrywanie tajemnic podwodnego świata w Akwarium Gdyńskim. To niezwykłe miejsce, otoczone morzem ze wszystkich stron pozwala spotkać ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata. Ciekawe ekspozycje pozwalają obserwować, dotknąć i uczyć się o życiu w morzach i oceanach.
  •         lub
  • zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. Jest to miejsce szczególne, bowiem na obszarze około 120 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów.
  •       lub
  • zwiedzanie  Centrum  Nauki  Experyment   w Gdynii

Powrót do Olsztyna około godziny 21:00.

DODATKOWO: istnieje możliwość wykupienia  rejsu statkiem Gdańsk – Westerplatte – Gdańsk, zwiedzanie  Westerplatte, symbolu odwagi, honoru, odpowiedzialności i bohaterstwa.
Wykupienie  obiadu,  zamówienie przewodnika miejskiego.

 

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 99,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 79,00 PLN/os

 

 

Cena zawiera:

-         przejazd autokarem,

-         ubezpieczenie,

-         opiekę przedstawiciela biura,

-         bilety wstępu.

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.


Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail:  sztadex-tourist@o2.pl