Wróc do strony głównej

PIENIĘŻNO, FROMBORK
I KRYNICA MORSKA

 

Wyjazd z Olsztyna: godzina 6:30

W programie:

  • zwiedzanie Muzeum Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie,  którego zbiory przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami oraz chrześcijaństwem krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Zaprezentowany jest dorobek duchowy i materialny ludów: Chin, Japonii, Filipin, Indii, Indonezji, Papui Nowej Gwinei oraz krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej. Jest to najbogatsza i najlepiej opracowana kościelna kolekcja misyjno – etnograficzna w Polsce.
  • zwiedzanie z przewodnikiem Wzgórza Katedralnego we Fromborku (dzwonnica, muzeumi katedra – o godzinie 12:00 koncert organowy).
    Fromborskie Wzgórze Katedralne to zabytek najwyższej klasy, z zachowanymi elementami średniowiecznego założenia architektonicznego. Wyjątkowe znaczenie tego miejsca podnoszą tradycje historyczne i postać słynnego astronoma - Mikołaja Kopernika. Najstarszą budowlą na Wzgórzu jest gotycka Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP i Św. Andrzeja Apostoła zbudowana w XIV w. Najwyższa budowla na Wzgórzu to gotycko-barokowa Dzwonnica, zwana Wieżą Radziejowskiego. W jej przyziemiu mieści się muzealne planetarium, na wyższych kondygnacjach prezentowane są wystawy sztuki współczesnej, a na jej szczycie, na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z piękną panoramą okolicy. W Dzwonnicy zawieszone jest Wahadło Foucaulta - przyrząd do obserwacji ruchu wirowego Ziemi.  Północno-zachodnia wieża nosi nazwę Wieży Kopernika. Jest to najstarszy element fortyfikacji Wzgórza Katedralnego, zbudowany przed 1400 rokiem. W latach 1504-43 wieża była własnością Mikołaja Kopernika, dlatego też znajduje się tu ekspozycja zatytułowana Gabinet uczonego doby renesansu. Wystrój zabytkowego  wnętrza przypomina oryginalną pracownię Mikołaja,
  • rejs statkiem z Fromborka do Krynicy Morskiej,
  • zwiedzanie Krynicy Morskiej.

Powrót do Olsztyna: około godziny 19:00.

 

 

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 105,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 89,00 PLN/os

 

Cena zawiera:

-  Przejazd autokarem,

-  rejs statkiem,

-  opiekę przedstawiciela biura i przewodnika,

-  ubezpieczenie.

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.


Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail:  sztadex-tourist@o2.pl