Wróc do strony głównej

WARSZAWA – POWĄZKI, ŁAZIENKI

Wyjazd z Olsztyna: godzina 7:00

W programie:

  • przejazd na Cmentarz Powązkowski, Ta ponad 200-letnia nekropolia jest miejscem spoczynku wielu znakomitych Polaków, lecz także licznego grona zwykłych obywateli Warszawy. Z czasem Stare Powązki nabrały charakteru cmentarza elitarnego, przeznaczonego głównie dla bogatych mieszkańców nadwiślańskiego grodu.
  • spacer po Starówce, Stare Miasto w Warszawie, zwane potocznie Starówka Warszawska to obowiązkowy punkt zwiedzających stolicę Polski. Starówka Warszawska to rynek z otaczającymi go kamieniczkami, pośrodku którego jest fontanna z Syrenką. Stare Miasto, to także Plac Zamkowy przy którym stoi Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta. Wszystko to otoczone jest murami miejskimi zwanymi Barbakan. O tragicznych wydarzeniach z okresu Powstania Warszawskiego przypomina pomnik Małego Powstańca oraz liczne tablice pamiątkowe.
  • zwiedzanie Kościoła św. Krzyża, Monumentalnej, barokowej świątyni Zgromadzenia Księży Misjonarzy, górującej dwiema wysokimi wieżami nad Krakowskim Przedmieściem. Choć kościół Świętego Krzyża nie jest katedrą, działy się w nim i dzieją wydarzenia przerastające swoją doniosłością niejedną katedrę. Bóg i Ojczyzna, hasło rozbrzmiewające w jego murach od wieków, zdaje się witać każdego wchodzącego. Kościół brał udział w niejednej burzy dziejowej i był świadkiem wielkich wydarzeń historycznych w życiu stolicy i kraju.
  • zwiedzanie sal apartamentowych w Zamku Królewskim, lub wizyta w Muzeum Chopina - muzeum niezwykłego, pobudzającego wszystkie zmysły zwiedzających. Muzyka, zapach i światło to tylko niektóre ze specjalnych efektów, które czekają, aby pobudzać zmysły widzów. Nowatorskie podejście do tematyki życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów budzi uznanie zarówno wśród miłośników muzyki klasyczneji historyków, jak i artystów. Ideą Muzeum jest przede wszystkim indywidualne zwiedzaniei doświadczanie Chopina, dostosowane do wieku i preferencji odwiedzających. Własną ścieżkę zwiedzania będzie można zdefiniować za pomocą biletu wyposażonego w technologię RFID. Preferencje zostaną zapisane na plastikowej karcie zbliżeniowej.
  • spacer po Łazienkach Królewskich,  zespole pałacowo - ogrodowym, któremu kształt w XVIII w., nadał król Stanisław August Poniatowski, tworząc tu swą letnią rezydencję.

Powrót do Olsztyna: około godziny 21:00.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowo obiadu.

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 99,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 77,00 PLN/os

Cena zawiera:

-         Przejazd autokarem,

-         ubezpieczenie,

-         opiekę przedstawiciela biura i przewodnika,

-         bilety wstępu.

 

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail: sztadex-tourist@o2.pl