Wróc do strony głównej

WARSZAWA – KINO 5D

Wyjazd z Olsztyna: godzina 700

W programie:

 • zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, otworzonego w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed sześćdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku.
   
 • wizyta w budynku Sejmu, na galerii Sali obrad opowiadana jest historia parlamentu. Każdemu wręczana jest karta z wykresem obecnego podziału mandatów V kadencji oraz informacją, w jaki sposób uchwalane są ustawy. Następnie grupa udaje się do Senatu, napotykając na korytarzach niejedną znaną twarz polskiej polityki oraz stacjonujących tam dziennikarzy.
   
 • Pałac Kultury i Nauki – wjazd windą na 30 piętro Pałacu, Na wysokość 114 metrów gości wwożą dwie nowoczesne windy. "Trzydziestka", bo tak się potocznie nazywa to piętro, podzielona jest na trzy części: taras widokowy ze wspaniałym widokiem na panoramę Warszawy, galerię wewnętrzną i salę główną nazywaną przez projektanta Salą Gotycką,
   
 • lub wizyta w Muzeum Chopina - muzeum niezwykłego, pobudzającego wszystkie zmysły zwiedzających. Muzyka, zapach i światło to tylko niektóre ze specjalnych efektów, które czekają, aby pobudzać zmysły widzów. Ideą Muzeum jest przede wszystkim indywidualne zwiedzanie i doświadczanie Chopina, dostosowane do wieku i preferencji odwiedzających.
   

Powrót do Olsztyna: około godziny 2100

 

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 113,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 98,00 PLN/os

 

Cena zawiera:

-         Przejazd autokarem,

-         ubezpieczenie,

-         opiekę przedstawiciela biura,

-         bilety wstępu.

 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowo obiadu.


Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   Państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail: sztadex-tourist@o2.pl