Wróc do strony głównej

PIENIĘŻNO i FROMBORK


Wyjazd z Olsztyna: godzina 630

W programie:

  • zwiedzanie Muzeum Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie, którego zbiory przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami oraz chrześcijaństwem krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Zaprezentowany jest dorobek duchowy i materialny ludów: Chin, Japonii, Filipin, Indii, Indonezji, Papui Nowej Gwinei oraz krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej. Jest to najbogatsza i najlepiej opracowana kościelna kolekcja misyjno – etnograficzna w Polsce.
  • zwiedzanie z przewodnikiem Wzgórza Katedralnego we Fromborku (dzwonnica, muzeum i katedra – o godzinie 12:00 koncert organowy),Fromborskie Wzgórze Katedralne to zabytek najwyższej klasy, z zachowanymi elementami średniowiecznego założenia architektonicznego. Wyjątkowe znaczenie tego miejsca podnoszą tradycje historyczne i postać słynnego astronoma - Mikołaja Kopernika.Najstarszą budowlą na Wzgórzu jest gotycka Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP i Św. Andrzeja Apostoła zbudowana w XIVw.Najwyższa budowla na Wzgórzu to gotycko-barokowa Dzwonnica, zwana Wieżą Radziejowskiego, na jej szczycie, na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z piękną panoramą okolicy. W Dzwonnicy zawieszone jest Wahadło Foucaulta - przyrząd do obserwacji ruchu wirowego Ziemi.
  • zwiedzanie Muzeum Kopernika i wieży we Fromborku.
    Północno-zachodnia wieża na Wzgórzu Katedralnym nosi nazwę Wieży Kopernika. Jest to najstarszy element fortyfikacji Wzgórza Katedralnego, zbudowany przed 1400 rokiem. W latach 1504-43 wieża była własnością Mikołaja Kopernika, dlatego też znajduje się tu ekspozycja zatytułowana Gabinet uczonego doby renesansu. Wystrój zabytkowego  wnętrza przypomina oryginalną pracownię Mikołaja.


Powrót do Olsztyna: około godziny 1900.

 

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 75,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 62,00 PLN/os

Cena zawiera:

-        Przejazd autokarem,

-        ubezpieczenie,

-        opiekę przedstawiciela biura i przewodnika we Fromborku,

-        bilety wstępu.

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

 

Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail: sztadex-tourist@o2.pl