Wycieczka Szlakiem Piastowskim

Wyjazd z Olsztyna: godzina 630

W programie:

1 dzień

  • zwiedzanie Torunia: spacer po starówce i do wyboru zwiedzanie Domu Kopernika: wnętrza mieszczańskie domu rodzinnego Koperników, Mikołaj Kopernik Życie i Dzieło, rekonstrukcja muzeum polskiego w Rapperswilu, Pracownia Uczonego, Świat toruńskiego piernika, makieta XV-wiecznego Torunia z programem światło-dźwięk,
    lub zwiedzanie Muzeum Piernika: czyli wciąż działającej XVI-wiecznej piernikarni. Miejsca intrygującego i magicznego, wypełnionego historią Torunia i pachnącego słynnymi piernikami. Odwiedzający mają możliwość wzięcia aktywnego udziału w pokazie tradycyjnego wypieku pierników. Współuczestnictwo w procesie przyrządzania ciasta i wypieku pierników przynosi wszystkim wiele  radości, a także daje możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym, jakim jest piernikarnia,
  • zwiedzanie Mysiej Wieży w Kruszwicy
    Jej nazwę jedni tłumaczą legendą, kiedy to król Popiel wraz z rodziną został zjedzony przez mściwe myszy. Inni uważają, że nazwa pochodzi od rodu Myszków, którzy panowali tu nad ludem goplańskim. Jest jeszcze inna wersja która głosi, że nazwę tę przynieśli ze sobą Krzyżacy. Widzieli oni w tej wieży zwierciadlane odbicie Mysiej Wieży w Bingen na wyspie Renu.
  • spacer w Gnieźnie.  

2 dzień

  • zwiedzanie Gniezna: przejście czerwonym szlakiem wokół Jeziora Jelonek do Placu Św. Wojciecha,
  • Katedra Gnieźnieńska,
    Katedra gnieźnieńska była w przeszłości aulą koronacyjną królów polskich i miejscem wielu znaczących wydarzeń historycznych, jest po dziś dzień kościołem arcybiskupów gnieźnieńskich i miejscem grobu pierwszego Patrona Polski św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. W kruchcie południowej znajduje się gotycki portal z 2 pół. XIV w., w którym osadzono dwuskrzydłowe, odlane z brązu Drzwi Gnieźnieńskie. Wykonano je prawdopodobnie za czasów Mieszka Starego, ok. 1175 r.
  • Muzeum Początków Państwa Polskiego,
    Muzeum zajmuje się popularyzacją wiedzy o historii i kulturze średniowiecza, za szczególnym uwzględnieniem okresu od początków państwa polskiego do końca panowania dynastii Piastów. Realizuje projekty wystawiennicze, edukacyjne i naukowo-badawcze. Placówka posiada zbiory archeologiczne, artystyczne, historyczne i archiwalne.
  • zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie najbardziej znanym w Europie Środkowej rezerwacie archeologicznym. To tutaj odkryte zostały – zachowane w doskonałym stanie – drewniane konstrukcje osiedla wybudowanego ponad 2700 lat temu.

Powrót do Olsztyna: około godziny 2100.

 

Cena dla grup 20 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 259,00 PLN/os

Cena dla grup 30 osobowych + 2 opiekunów (bezpłatnie) – 239,00 PLN/os

Cena dla grup 45 osobowych + 3 opiekunów (bezpłatnie) – 214,00 PLN/os

 

Cena zawiera:

-         Przejazd autokarem,

-        ubezpieczenie,

-        opiekę pilota i przewodnika,           

-        bilety wstępu,

-        1 nocleg,

-        1 śniadanie, 1 obiadokolacja,

      

Program wycieczki  jest naszą   propozycją, 
na   państwa życzenie możemy  Program zmodyfikować, lub ułożyć  inny.

Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt z biurem.

Biuro Turystyki i Transportu

Sztadex-Tourist

ul. Kopernika 13 lokal 1, 10-510 Olsztyn,

tel/fax. 89541-08-79, tel.508 273 789

www.sztadex-tourist.pl     e-mail: sztadex-tourist@o2.pl

 

stat4u